Відносини України і Центральних держав: нетипова окупація 1918 року

Издательство: Інститут історії України
Год: 2018
Язык: украинский

У монографії досліджуються взаємовідносини України з Центральними державами, зокрема Німеччиною, на завершальному етапі Першої світової війни, реалізація положень Брестського мирного договору, спрямованих на отримання українських продовольчих і сировинних ресурсів. Показано як союзницька військова допомога у звільненні від більшовицької експансії трансформувалася в окупаційну практику з втручанням у внутрішні справи УНР – від запровадження військово-польових судів до зміни державного устрою. Висвітлені специфічні риси окупаційної політики, її нетиповість у контексті тогочасного міжнародного права. Подані персональні портрети головних дійових осіб – німецьких військових і дипломатів. Видання ілюстроване унікальними фотодокументами тієї доби.

В монографии исследуются взаимоотношения Украины с Центральными государствами, в частности Германией, на завершающем этапе Первой мировой войны, реализация положений Брестского мирного договора, направленных на получение украинских продовольственных и сырьевых ресурсов. Показано как союзническая военная помощь в освобождении от большевистской экспансии трансформировалась в оккупационную практику с вмешательством во внутренние дела УНР - от внедрения военно-полевых судов к изменению государственного строя. Освещены специфические черты оккупационной политики, ее нетипичные в контексте тогдашнего международного права. Представленны персональные портреты главных действующих лиц - немцев и дипломатов. Издание иллюстрировано уникальными фотодокументами той эпохи.