Q Skills for Success 5: Listening & Speaking + Audio

ISBN: 978-0-19-475609-9
Формат: PDF, MP3
Битрейт: 128 kbps

Q Skills for Success encourages students to think critically and succeed academically.
Q’s question-centred approach provides a unique critical thinking framework for each unit. This develops key cognitive skills such as analyzing, synthesizing, and evaluating—as well as developing the language skills essential for academic success.

Q Skills for Success поощряет студентов мыслить критически и добиваться успехов в учебе.
Вопросно-ориентированный подход Q предоставляет уникальную основу критического мышления для каждого подразделения. Это развивает ключевые когнитивные навыки, такие как анализ, синтез и оценка, а также развитие языковых навыков, необходимых для успеха в учебе.