Маламажэйкаўская царква гістарычны нарыс

Формат: DjVu
Размер: 2.16 Мb
Язык: беларуская мова

У кнізе, грунтуючыся на шматлікіх друкаваных і архіўных матэрыялах, распавядаецца пра шматсотгадовую гісторыю аднаго з унікальных храмаў Беларусі - Маламажэйкаўскай (Мураванкаўскай) царквы . У дадатку прыводзяцца дакументы і матэрыялы XVI-ХХ стст. па гісторыі царквы.
Кніга прызначана для чытача, які цікавіцца беларускай мінуўшчынай:настаўнікам і вучням агульнаадукацыйных школ, краязнаўцам, навукоўцам, выкладчыкам гісторыі і студэнтам.

В книге, основываясь на многочисленных печатных и архивных материалах, рассказывается о многолетней истории одного из уникальных храмов Беларуси - Маломожейковской (Мураванкавскай) церкви. В приложении приводятся документы и материалы XVI-XX вв. по истории церкви.
Книга предназначена для читателя, который интересуется историей Белоруссии: учителям и ученикам общеобразовательных школ, краеведам, учёным, преподавателям истории и студентам.